Automatická překládací stanice

Automatická překládací stanice nachází uplatnění všude tam, kde vzniká velké množství odpadu a je třeba jej efektivně využít. Úspora místa, času a velká afektivita je hlavní předností tohoto technologického řešení.

Překládací stanice AUTOMATICKÁ

Překládací stanice je velice efektivní z důvodu minimálních požadavků na obsluhu a velkou efektivitu. Překládací stanice využívá jednu lisovací jednotku a volitelné množství přídavných kontejnerů, kontejnery jsou umístěny na kolejové dráze, kdy řídící systém na základě naplnění nebo volby obsluhy odpojí plný kontejner a připojí prázdný. Plné kontejnery mohou být následně odvezeny.

Díky tomuto systému je zabezpečené kontinuální plnění kontejnerů odpadem. Při volbě kontejneru obsluhou mohou být do kontejnerů lisovány různé materiál (kontejner na plast, komunální odpad, papír). Překládací stanice přináší velkou úsporu financí, času a zejména provozních nákladů. Dochází zde k třízení a zalisování odpadů.

Do překládací stanice lze vysypat jakoukoli nádobu z jakéhokoli vozidla. Vysoká násypka zabraňuje vysypání odpadu mimo násypku lisu a zabraňuje taktéž roznášení odpadu větrem po okolí překládací stanice.

Toto technologické řešení je ideální v místech, kde jsou nutné převozy materiálu na dlouhé vzdálenosti. Překládací stanice splňuje nejpřísnější normy bezpečnosti a kvality používaných materiálů. Překládací stanici lze napojit na linku k třídění odpadu, kdy automaticky lisuje materiál

Technické součásti překládací stanice

Stanice využívá nejsilnější lis VSP 70 MAXIM tento lis má obrovskou lisovací sílu a velkou rychlost pojezdu lisovací hlavy proto se hodí i k lisování rozměrných kusů odpadu (pohovky, palety a další netypické druhy odpadu).

Přídavné kontejnery lze využít jakékoli kontejnery z nabídky společnosti, ale pro maximální využití potenciálu a kapacit překládací stanice je nejvhodnější kontejner VRK 36 (objem 36 m3).

Velká násypka společně s rampou zabezpečují jednoduchou a časově velice efektivní práci. Překládací stanice může být umístěna pod úroveň terénu, vozidla mohou sypat z vyvýšené platformy, případně může být doplněna o masivní nájezdovou rampu, která díky velké nosnosti zvládne jakékoli vozidlo určené k sběru odpadu.

Galerie